CENTRUM  NAUKI  KOPERNIK

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest miejscem promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający będą tu poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wystawa stała, która znajduje się w Centrum Nauki Kopernik, składa się z kilkuset interaktywnych stanowisk umieszczonych w sześciu galeriach stałych:

Świat w ruchu - galeria pokazuje zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym. Można tu wypróbować symulator trzęsienia ziemi.

Człowiek i środowisko - galeria skupia się na człowieku oraz wszystkim, co go otacza i wokół niego funkcjonuje. Ponadto na terenie galerii znajduje się symulator jazdy po alkoholu oraz modele pajęczyn utkanych przez pająki pod wpływem różnych narkotyków.

Korzenie cywilizacji- galeria pokazuje historię cywilizacji ludzkiej i jej najważniejsze wynalazki np.: radio, internet czy film.

Bzzz! - galeria jest przeznaczona dla dzieci do 6. roku życia i w przystępny dla nich sposób porusza zagadnienia związane z przyrodą.

Strefa światła - galeria, poprzez kryminalną historię w stylu noir pokazuje zagadnienia związane ze światłem w pojęciu fizycznym. Można tu skorzystać z lustra fenickiego i pokoju Amesa, a także tworzyć barwy poprzez użycie trzech kolorów podstawowych.

RE: generacja - galeria przeznaczona jest dla tzw. młodych dorosłych. Wiele eksponatów odwołuje się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych. Można tu skorzystać ze studia wyposażonego w technologię blue box, sprawdzić się jako mówca w parlamencie albo wysłać swój komunikat na pokład sondy Pioneer 10. Jest tu również dostępny zdobywający coraz większą popularność reactable, oraz dyskoteka generująca energię elektryczną z ruchu korzystających z niej.

Teatr Robotyczny - grają w nim trzy RoboTheSpiany, na razie tylko dwie sztuki : ,,O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali na podstawie Bajek robotów Stanisława Lema oraz ,,Tajemnica Pustej Szafy, czyli Duchy z czwartego wymiaru na podstawie powieści "Flatland: A Romance of Many Dimensions" Edwina Abotta. Robotom głosów użyczyli wybitni polscy aktorzy, m.in. Wiktor Zborowski, Marian Opania czy Piotr Fronczewski.

W laboratoriach Centrum Nauki Kopernik mogą eksperymentować wszyscy, którzy ukończyli 13 lat. W laboratorium biologicznym publiczność pozna, czym jest m.in. termocykler, zestaw do elektroforezy, komora laminarna czy pipeta automatyczna. W pracowni chemicznej zwiedzający spróbują wyprodukować wodór, wytworzyć prąd w wyniku reakcji chemicznej oraz wytrącić metale z roztworów i zmydlania tłuszczów. W pracowni robotycznej zbudują lub zaprogramują swojego robota, a w laboratorium fizycznym przyjrzą się światłu, falom, zjawiskom termicznym i akustycznym oraz zbadają pędzące cząstki elementarne.

PRZYDATNE INFORMACJE:

Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20,
00-390 Warszawa
e-mail: info@kopernik.org.pl
http://www.kopernik.org.pl
tel. 22 596 41 10  
tel. 22 596 41 11
GPS  21.02819, 52.24196

CENNIK:
Normalny                         22 PLN
Ulgowy(studenci i
doktoranci do 26 lat,
seniorzy powyżej 65 lat)         16 PLN
Ulgowy(dzieci, młodzież
szkolna 2-19 lat,osoby
niepełnosprawne,
opiekun osoby niepełnosprawnej)  13 PLN

Normalny grupowy(grupy turystyczne) 20 PLN
Ulgowy grupowy(dzieci,
młodzież szkolna 2-19 lat,
osoby niepełnosprawne)              11 PLN
Rodzinny(dla 4 osób)                57 PLN
Dzieci do 2 lat            wstęp bezpłatny

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek –         nieczynne
wtorku - piątku        09.00–18.00
sobota - niedziela     10.00–19.00

Centrum Nauki Kopernik

Co o tym sądzisz
Wspaniała rozrywka
Bardzo doraz zabawa
Dobra zabawa
średnia rozrywka
Słaba rozrywka

Dodaj komentarz

Napisany przez maria dnia
Świetne miejsce zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kolejki makabryczne ale poza tym było super. Pierwszym razem synek miał zaledwie 4 latka... Drugim razem było ciekawiej bo podczas stania w kolejce pracownicy zabawiali dzieci przed wejściem różnymi eksperymentami :-) POLECAMY!!!
Napisany przez Tomek dnia
W koncu ciekawe centrum dla calej rodziny w Warszawie. Z przyjemnoscia odwiedzilismy CNK i na pewno jeszcze tu wrocimy.
Napisany przez Robertea dnia
Byłem przeglądania online więcej niż trzy godziny dzisiaj, jeszcze nigdy nie znaleziono żadnych ciekawy artykuł jak twoje. Jest to dość mało warte dla mnie. Moim zdaniem , jeśli wszystkie webmasterów i blogerów wykonane dobrej treści jak ty ,netto będzie o wiele bardziej przydatne niż kiedykolwiek wcześniej .
Napisany przez Robertea dnia
Zostałem surfowanie w Internecie więcej niż 3 godziny dzisiaj, jeszcze nigdy nie znaleziono żadnych ciekawy artykuł jak twoje. Jest to dość mało warte dla mnie. Moim zdaniem , jeśli wszystkie webmasterów i blogerów wykonane dobrej treści , jak to zrobiłeś , że Internet będzie dużo bardziej przydatne niż kiedykolwiek wcześniej .
Napisz odpowiedź(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.